Babalar Gününde Bilim Meraklısı Babalara Verilebilecek Birbirinden Eşsiz 10 Hediye

Yazan Ayhan 15/09/2016 0 Yorum Alışveriş,Teslimat,

Babalar günü kapıdayken, süveter ya da gömlek hediyesi almaktan sıkılmış aykırı bir babanız varsa bu hediyeler imdadınıza yetişebilir.

 

1. Plazma topu

 
Plazma topu

Bu toplar süper! Özellikle USB bağlantısı olanlar epey pratik. Tam anlamıyla bir bilimsel bir görsel şölen arayanlara.

 

2. Klein Şişeleri

 
Klein Şişeleri

Klein şişeleri özellik olarak içi veya dışı olmayan nesneler. Yalnızca dört boyutta var olabiliyorlar. Bu şekilde camdan yapılanları ise biraz daha ayakları yere basıyor ve içlerinde sıvı tutabiliyorlar. Bunlar gibi. 

Alın, aldırın.

 

3. Newton beşiği

 
Newton beşiği

Neredeyse herkes aşina olsa da Newton beşiği daima çok şık bir hediye.

 

4. Snatom

 
Snatom

Moleküle benzeyen bu manyetik mini heykellerle her türlü üç boyutlu yapıyı canlandırmak mümkün. Üstelik çok eğlenceli.

 

5. Mucize lezzet hapı

 
Mucize lezzet hapı

Mucize lezzet hapından bir adet yutuyorsunuz ve bir süreliğine tat alma duyunuzda çılgınca değişiklikler yapıyor. Bir tanesiyle kaşar peyniri cheesecake'e, acı biber çikolataya dönüşüyor.

 

6. Gömböc

 
Gömböc

Bu biçimsiz şekilli, biçimsiz isimli şey ne ola ki diye sormanız muhtemel. Gömböc, bırakıldığı yüzeyde hep aynı şekilde duran bir nesne. Nasıl bırakırsanız bırakın aynı pozisyona geçiyor. Bunu da hacıyatmaz gibi artırılmış bir ağırlık noktasıyla değil, şeklinden ötürü yapabiliyor. Onu kıymetli yapan şey de zaten bu.

 

7. Ferrofluid

 
Ferrofluid

Ferrofluid, bir yağ katmanında asılı duran minicik manyetik partiküllerden oluşuyor. Normal görünümü pek bir şeyi belli etmiyor ama yakınına herhangi bir manyetik obje koyarsanız resimdeki gibi müthiş görünümlü dikenler elde ediyorsunuz.

 

8. Aerogel

 
Aerogel

İşte bu hakikaten enteresan bir parça. Aerogel, dünyanın en düşük yoğunluğa sahip katı nesnesi. %96'sı havadan oluşan, suyundan ayrıştırılmış bir silikon katmanı esasında. Zar zor görülüyor ya da elde tutulduğunda pek hissedilmiyor ama gerçek bir katı nesne bu. 

Ayrıca ağırlığının 4000 katını tutabiliyor ve bir dinamit patlamasından dahi sağlam çıkabiliyor. Ne tuhaf şeysin, Aerogel.

 

9. Manyetik Macun

 
Manyetik Macun

Bu da minik mıknatıs partikülleriyle harman edilmiş bir macun. Metale karşı cazibesini böyle tuhaf şekillere girerek gösteriyor. Tam boş zaman öldürmelik.

 

10. Da Vinci'nin Mancınığı

 
Da Vinci'nin Mancınığı

Leonardo Da Vinci'nin tasarladığı devrimsel mancınığın minik versiyonu. Çalışma masasında ya da evde ufak orta çağ saldırıları yapmak için ideal!

Kaynak: Onedio

Yorum Yap